מסעדת קונספט

Here is an article I write in Hebrew about the new wings bar in tel aviv:

אני קראתי השבוע בוואלה, שהולכים לפתוח מסעדה\בר חדש בתל אביב בשם “כנפיים בר”. ממה שהבנתי הולכים למכור שם רק מוצר אחד. כנפיים. אז שאלתי את עצמי, חוץ מהסיפור שעומד מאחורי המסעדה החדשה הזאת, האם מסעדה שמססת את עצמה סביב פריט אחד בלבד יכולה לפרוס כנפיים?
הסיפור העומד מאחורי הקונספט הוא סיפור טוב. מי שעומד מאחורי המקום הוא איתן ווייט. וויט עסק מעט במסעדנות בעבר כשגר בארה”ב וזאת המסעדה הראשונה שהוא פותח בעצמו .”הבאתי יועץ קולינרי שיעזור לי קצת, מעולם לא הלכתי ללמוד בישול אבל כנפיים זה משהו שטבוע בי עמוק עוד מאז שאני ילד”, מספר ווייט. חבריו ניסו לשכנע אותו לפתוח מסעדה כבר בעבר, וסוף סוף הוא פותח מקום קצת שונה ממה שהקהל הישראלי רגיל לראות.
בארצות הברית הרעיון של מסעדה שסובבת את עצמה סביב פריט אחד הינו תעשייה שלמה. ישנם את כל רשתות ההמבורגרים, פיצות וכמובן הטרנד החדש, משאיות אוכל. תרבות הפנאי של חובבי האוכל בארה”ב הינו כל כך שונה משלנו. שם חובב אוכל יעשה נסיעה ארוכה על מנת לאכול משהו שונה בטעם, במראה ולפגוש את האנשים העומדים מאחורי האוכל. שם לרב, המקומות האלה משגשגים ומגיעים להצלחות גדולות.
בישראל, הקונספט של מסעדה מסביב לפריט אחד שהיגר את עצמו מארה”ב אינו דבר חדש. אנחנו רואים את זה כמעט בכל פינת רחוב וקניון: דוכני פלאפל ושווארמיות היותר ישראליות, לעומת פיצריות,ורשתות המבורגר שעשו עלייה מח”ול. כל אלה, הינם סוג של מזון מהיר, וזה מאוד נגיש ולפעמים טעים ומי שמצא את המתכון הנכון דווקא מאוד הצליח. אז אני שואל, האם אפשר להכניס לקטגוריה הזאת גם בר כנפיים?
המחשבות שלי נוטות לכיוון שמקום כזה הוא מעולה. לא חסר מקומות כאלה בארה”ב שמוכרים כנפיים בעשרה סוגי רטבים. מקומות כאלה הם הצלחה גדולה שם. אבל כאן המציאות אחרת. כי מתי ישראלים אוהבים לאכול כנפיים? רק כשעושים “על האש” עם החברה, כמנת פתיחה במסעדה או בבופה לפני חתונה. ישראלים רואים בכנפיים כמנת פתיחה ולא כארוחה ששווה לצאת מהבית בשבילו. יהי קשה למקום כזה לפרוס כנפיים.
למרות זאת, המסעדה ייפתח בתל אביב, וזה משהו חדש, טרנדי ושונה במהותו מרשתות המזון המהיר(וגם כשר אגב), אני מקווה שחובבי האוכל בישראל כן יפתחו את התאבון שלהם למשהו חדש. זה מקום שהחברה יכולים לשבת ולהזמין כמה מנות ביחד, כדי שכולם יטעמו ויחוו משהו שונה, אפילו שמדובר בכנפיים. ובגלל שמדובר בכנפיים, המחירים יהיו נוחים על מנת שכולם באמת יוכלו לחוות משהו חדש ומרענן בעולם הקולינרי הישראלי.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s